Projekty

Arktický Robinson

ARKTICKÝ ROBINSON, aneb Neuvěřitelná putování Jana Eskymo Welzla

dobrodružné putování za svým snem až na konec světa
Vojta Švejda

Dobrodružné představení pro děti i dospělé.
Určeno dětem od 7 let.

60 min.

Námět: Vojta Švejda podle knih - „ Třicet let na Zlatém severu" a „Ledové povídky".
Hrají: Vojta Švejda, Jan Kalivoda, Kateřina Housková nebo Marcela Máchová.
Hudba: Jan Kalivoda
Animace: Zdeněk Durdil
Technická spolupráce: Jakub Hybler
Výprava: Radka Mizerová
Tvůrci: Vojta Švejda, Kateřina Housková, Jan Beneš, Radka Mizerová
Produkce: Dagmar Kantorková.

Jazyková bariéra.

Dobýt severní pól a polární krajiny se v historii mapování arktidy pokoušelo mnoho jedinců a výprav. Před sto čtyřiceti lety se v Zábřehu na Moravě narodil Jan Welzl, který severní krajiny   dobyl po svých a zůstal tam celých třicet let. Jako zámečnický tovaryš hledající práci prošel pěšky Balkán,Rumunsko, Itálii - jako námořník viděl břehy Ameriky, proplul kolem Afriky, Austrálie a pak se přes oceány dostal až na Sibiř a pak do Irkutska.. A tady ho napadlo: „Což kdybych se vydal Sibiří až k Ledovému moři a poznal, jak se tam žije?" To byly jeho veškeré přípravy. Vyrazil sám, jen s velkým odhodláním, odvahou a instinktem místo mapy.

Představení o legendárním českém cestovateli, dobrodruhu, spisovateli a polárníkovi Janu Eskymo Welzlovi. V příběhu se přeneseme na území Arktidy, kde v drsné přírodě přežijí jen ti nejsilnější. Přijdte se podívat jak v této krajině bez technických vymožeností dnešní civilizace žili a lovili eskymáci a jak jim náčelníka dělal rodák ze Zábřeha na Moravě. Celé představení se odehrává ve velkém eskymáckém iglu.

Projekt podpořili: Ministerstvo kultury ČR, hlavní město Praha, Motus o.s., produkce divadla Alfréd ve dvoře a Nová síť.
Poděkování : Duncan Centre.

 

Představení je součástí projektu Nová Síť (2009).

 

English